Duygusal Özgürleşme Tekniği - EFT Nedir?

Dr. Roger CALLAHAN tarafından bulunan ve Gary CARIG ve Adrienne FOWLİE tarafından geliştirilen meridyen temelli, akupunktur noktalarına yapılan küçük vuruşlarla yapılan bir iyileşme metodu. Bu metot bizim mutluluğumuzu engelleyen, gerçekleştirmek istediklerimizi hep erteleten duygulardan
kurtulmanın mucizevî bir yoludur. Bu teknikler Dr. Callahan’ın teknikleri esas alınarak 1995 yılında Gray CARIG ve Adrienne FOWLİE tarafından günümüzdeki uygulanış şekline kadar geliştirildi ve tanıtıldı. EFT bunca yeni bir teknik olmasına rağmen binlerce insanın hayatlarında çok olumlu köklü ve bir daha kesinlikle bozulmayan iyileşmelere yardımcı olmuş, dünya’da
hızla yayılan ve sevilerek uygulanan bir yöntem olarak bu güne kadar tespit edilen;

– Stres ve kaygı,
– Öfke ve moral bozukluğu,
– Depresyon,
– Korku, her türlü fobi,
– Çocuklukta yaşanmış olumsuz travmalar, olumsuz hatıralar.
– Kıskançlık,
– Şüphecilik,
– Suçluluk,
– Üzüntü, çöküntü. Kafa karışıklığı ve aklımıza gelebilecek diğer tüm olumsuz duygular-ki bazı duygulara isim bile bulamıyoruz. EFT’nin bize sağladıkları, sundukları sadece kötü/olumsuz acı veren duygulardan kurtulmak değil:
1- Sağlığımızın düzelmesine katkıda bulunur,
-sigara, çikolata, madde bağımlılığı gibi bağımlılıklardan kurtulmada, ayrıca uyuyamama ve sebepsiz mutsuzluk gibi insanın hasta olmasına zemin hazırlayan duyguların ortadan kaldırır.
2- İşlerimizde en yüksek kapasiteye ulaşmamıza ve verim artışına
yardımcı olur.

3- Yaşam seviyemizi yükseltir.

EFT yi hayatınıza geçirip, alışkanlık haline getirdiğimiz andan itibaren mucizevî bir şekilde her şeyin değiştiğini ve geliştiğini göreceksiniz. Bundan başka EFT’yi öğrenen ve uyguladığı halde istediği sonucu alamayanlar için GTT ( Keşif Teknikleri) ve ayrıca da kinesiyoloji ve köprücük kemiği solunum egzersizi gibi tekniklerde ilaveten öğretilir.

EFT yukarıda da belirtildiği gibi tamamen meridyen sistemine dayalı akupunktur noktalarına yapılan küçük vuruşlarla meridyenin bağlı bulunduğu organlara giden enerji kanallarını açmak ve enerjinin sağlıklı bir şekilde akışını sağlayarak iyileşmeyi başlatmak. Bu teknik bir tam günlük bir programla uygulamalı olarak öğretilir.

Yorumlar

  • Hiç yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız gösterilmeyecektir. Gerekli alanlar (*) ile işaretlenmiştir.