YANGIN ÇINGI’DAN ÇIKAR.

YANGIN ÇINGI’DAN ÇIKAR.

 

 

Merhaba sevgili dostlarım, mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Son günlerde yurt genelinde insanlarımızın anormal derecede gergin, öfkeli ve şiddete meyilli bir hali var. Hiç ummadığınız insanlardan, hiç beklemediğiniz tepkiler alabileceğiniz gibi, sizlerde ani ve beklenmedik çıkışlar atraksiyonlar gösterebilirsiniz. Bu hali tam olarak anlayabilmemiz için son 15 günlük haber bültenlerine dikkat ederseniz, hiç olmadığı kadar şiddet gözünüze çarpar. Bu konuyu çok fazla irdelemeden asıl FARKINDA OL mamız gereken duruma yoğunlaştığımızda ilk bakışta, (zahiren) dünya ölçtükleri ile birçok sebebi bulunabilir. Mesela bu günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması, kurban bayramından dolayı trafiğin yoğun olması, ülkemiz üzerinde oynanan ekonomik oyunların v.s.  oluşturduğu birçok stres kaynağı gerçekten önemli sebeplerdendir. Ama ben sizlere paranoya ve hezeyan saymazsanız İLAHİ FARKINDALIK penceresinden görüleni anlatmak istiyorum.

Bu pencereden bakıldığında; bütün bu zahiri sebeplerin çok çok ötesinde çok daha derin, çok daha vahim, çok daha tehlikeli ve etkili, daha da tehlikelisi bizim millet olarak, devlet olarak hiçbir bilgimizin ve donanımımızın olmadığı   “batini” alanda yani daha anlaşılır bir ifade ile kozmik alanda, MORFİK BOYUTTA kanlı projelerin, karanlık senaryolar olmasıdır. Biliyorum ki birçok insan bunu en basit ifadesi ile komplo teorisi olarak algılar. Ama emin olun ki bu kadar basit bir hezeyan veya sanrı değil en kadim ve yerçekimi kadar gerçek bir bilimdir. “BİZ BİLMİYORUZ, KABUL ETMİYORUZ DİYE, BU HAKİKAT DEĞİŞMEZ.”

Şimdi sizlere bu kadar açıklama yaptıktan sonra konumuzun başlığına dönecek olursak; önce çoğumuzun bilmediği ama bence öz Türkçe olan “çıngı” kelimesinin ifade edeyim. Çıngı, kelime anlamı kıvılcımdır. Özellikle yoğun olarak yanan ateşten sesler çıkararak etrafa küçük sıçrayışlar yaptığından, feraset ve belagat erbabı atalarımız bu hakikati insanın kontrolsüz öfkesine benzeterek, “ Küçük öfkelerinize hâkim olun büyük belalara girmeyin.” Anlamında bir özdeyiş olarak bizlere miras bırakmışlardır. Bizimde tüm can dostlarımızdan istirhamımız odur ki; daha önceden de birkaç kez dikkatinizi çektiğim dolunayın yoğun olduğu dönemlerde, üzerimizde yoğunlaştırılan kozmik boyutlu saldırıları da dikkate alarak ÇINGINIZA DİKKAT EDİN YANGINLAR ÇIKMASIN.

 

Sevgi, huzur ve ışıkla…

Bayram ERSOY

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir