KUANTUM DÜŞÜNCE YÖNTEMİ TEKNİĞİ / 3

KUANTUM ATILIMI/SIÇRAMASI.:
Merhaba Sevgili Dostlarım,

Birçoğunuzun sabırsızlıkla beklediği Kuantum Düşünce Tekniklerinin “Teknikler” bölümüne nihayet başlıyoruz. Nihayet diyorum; zira beklediğim yoğun ilgiyi ve coşkuyu bulabilmek için epeyce zaman kaybettiğimizin farkındayım. Doğrusu o ilgiyi ve coşkuyu bulamadan yinede bu çok değerli akışı başlatıyoruz.

Değerli dostlarım, çok kısa bir hatırlatmadan sonra hemen konumuza yani “Kuantum atılımına/sıçramasına” geçeceğiz. Hatırlatma şu. Bildiğiniz gibi bu andan itibaren burada teknikler anlatılacak. Ve sizlerden bu teknikleri kendi kendinize uygulayarak hayatlarınıza katıp, bir alışkanlık edinmenizi isteyeceğim. Bu yolda/yolculukta nihai hedefimiz SIFIR NOKTASI VE SAF FARKINDALIK boyutuna ulaşmak. Böylece hem dünyevi tüm soru(unlardan) uzak; sağlıklı, mutlu, huzurlu ve FARKINDALIKLI bir hayat sürmek hem de tasavvufi anlamda bir menzile ulaşmaya gayret etmek. Bunun için yazıyı çok uzatmadan hemen kuantum sıçraması/atılımı konusuna geçmek istiyorum.

Kuantum sıçramasını tam olarak anlamanız için yine kısaca kuantum mekaniğinden/fiziğinden bahsetmem gerek. Bildiğiniz gibi daha önceki birçok yazımda mümkün olduğunca bu konuyu herkesin anlayacağı şekilde açıklamaya çalışmama rağmen yinede kısa bir açıklama yapma gereği hissediyorum. Kuantum fiziği genel olarak alman fizikçi Werner Heinsberg’in çalışmaları ile anılsa da aslında bu konuda Danimarkalı fizikçi Niels Bohr, Max Planck ve Albert Enistein inde içinde bulunduğu bilim insanları tarafından çok önemli katkılar sağlanarak günümüzde yeni fizik olarak bilinmektedir. Kuantum fiziği günümüz nano teknolojisi başta olmak üzere tüm teknolojilerin çıkış noktasıdır. Kuantum fiziğinin klasik fizikten en belirgin farkı; belki de aklın ve mantığında kavramakta zorlandığı hususu Heinsberg’in GÖZLEMLENEBİLİRLİK İLKESİ dir. Bu ilkeye göre; ATOM İÇİNDEKİ SEVİYE HAREKETİNE SAF GÖZLEM HAREKETİNİN KARIŞIKLIK YARATTIĞIDIR. Bu nedenle ne konumunun nede momentumumun doğru olarak hesaplanması mümkün değildir.

Değerli dostlarım bu kısa açıklamalardan sonra şimdi kuantum sıçramasına/atılımına başlayabiliriz.

Hepimizin bildiği gibi maddenin yapı taşı atomdur. Atomların bir çekirdeği ve bir veya birkaç elektronları vardı. Bu elektronlar çekirdek etrafında belli bir yörüngesel orbital olarak dönerler.

Bir atoma dışarıdan yüksek bir fotonla (düşünce) bir uyarıda bulunulduğunda, atomun en altında bulunan elektronundan (orbital) bir üst veya üstlerdeki orbitallere sıçramalar olur. Sıçrayan bu elektronlar evrendeki KARARLI HAL YASASINA göre geri dönerken uyarıldıkları kadar enerjiyi dışarı verirler.

Duygu yoğunluğu yüksek olan düşünce (foton) korku ise, uyarıldıklarında bedendeki tüm atomların elektronları (korku yoğun duygusu ile) bir üst veya en üst orbitallere (elektronlara) sıçramalar yapacak ve geriye doğru dönerken de o korktuğumuz şeyi oldurmaya başlayacaktır. İşte bunun için KORKTUĞUMUZ ŞEYLER BAŞIMIZA GELİR.

Sevgili Dostlarım, bilim insanları özellikle NLP uzmanları bu muhteşem sistemi OLUMLU şekilde nasıl çalıştıracaklarını bulmuşlar ve COŞKU, MOTİVASYON, KONSANTRASYON HEDEF ODAKLI ÇALIŞMALAR gibi birçok alanda olumlu kuantum sıçratmaları/atılımları yaparak insanların hayatlarına çok değerli bir katkıda bulunmuşlardır. Bizlerde on yıldan fazla zamandır bu tekniği oldukça geniş bir yelpazede kullanarak insanların hayatlarına çok olumlu katkılar sunmaktayız.

Bu çalışmanın değerini anlamanız için size çok küçük bir örnek vermek isterim. Anladığınız gibi kuantum sıçramaları atom seviyesinde yapılan manipülatif bir çalışmadır. Bir parmağımızın ucunda yani yaklaşık 1.5 cm.lik bir bölgemizde 1121 atom olduğunu bilirseniz bu çalışmaların ne kadar değerli ve etkili olduğunu anlarsınız.

Sevgili Dostlarım bu program aslında 21 adımlık çok özel tekniklerle yapılan bir program ve ilk 5 adımı çok önemli. Bu programı herkesin kendi imkânları ile yapabileceğini söylemem biraz abartı olabilir ama çoğumuz biraz entelektüel alt yapısı olan insanlar kendi kendine kuantum sıçramaları yapabilir. Eğer böyle bir imkân olmaz ise, bu işi çok iyi yapabilen bir uzmanla çalışabilir, birçok olumsuz, sınırlayıcı kalıplarınızdan kurtularak yeni aydınlık ufuklara doğru yol alabilirsiniz.

Sevgili can dostlarım. İnşallah ilerleyen zamanlarda sizlere bu 21 adımı da anlatmaya çalışacağım. Maksadım sizlerin, hepinizin; hiç kimsenin yardımı ve desteği olmadan kendi kendinize KUANTUM SIÇRAMALARI/ATILIMLARI yapmanızı sağlamak. Tabiî ki bu yolumuzda küçük bir adım… KUANTUM DÜŞÜNCE TEKNİKLERİNİN sadece küçük bir bölümü. Önümüzde daha çok uzun ve aydınlık bir yol var… Sizde benimle yürümeye var iseniz hadi buyurun.

Sevgi, huzur ve ışıkla…

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir