İLAHİ FARKINDALIK SIFIR NOKTASI ENERJİSİ NİN TASAVVUF KANALINDAN AKIŞLAR (2)

İLAHİ FARKINDALIK SIFIR NOKTASI ENERJİSİ NİN TASAVVUF KANALINDAN AKIŞLAR (2)

 

Merhaba Sevgili dostlarım,

Doğrusu yazımızın birinci bölümü bizi mutlu eden yeni farkındalıklar ve açılımlara vesile oldu. Değerlendirmeleri, yorumları ve soruları ile katkıda bulunan tüm can dostlarıma çok teşekkür ediyorum.  Bu vesile ile anladım gördüm ki İLAHİ FARKINDALIK SNE. Matrix enerjisini ve onun kaynağını teşkil eden vahdet-i vücut ekolünü ve doğal olarak da tasavvufu ayrıca da kuantum mekaniğini ve felsefesini rasyonel zekâmızla kavramamız imkânsız. Allah’ın izniyle ve sizlerin de soru ve katkılarınızla biz hu hususu mümkün olabildiğince herkesin anlayabileceği bir şekilde sabırla işlemeye ve geliştirmeye çalışacağız. Yazıları çok fazla uzatmadan da çok önemli bulduğum Gülsüm Hanım kardeşimin sorusu ile başlamak istiyorum. Soru aynen şu:  Kişinin sıfır noktasına ulaşabilmesi için benlik kaydından arındıran ilk aşama nedir bu aşamalar fena mertebeleri kapsamında mıdır.  Bu konudaki yorumlarınızı rica ediyorum şimdiden teşekkür ediyorum.

Öncelikle bu çok değerli soru için kardeşime tekraren teşekkür ediyorum. Sevgili dostlarım, aslında bu çok net ve kısa sorunun çok derin ve uzun bir açıklaması var ancak ben elimden geldiği kadar, mümkün olduğunca kısa ve net cevap vermeye gayret edeceğim. Gününüzde, dünya realiteleri ile şekillenmiş, beyninin sol lobunu kutsamış, her şeyi maddi ve materyal değerlerle ölçüp biçerek, hesaplar yaparak yaşamak zorunda ve durumunda olan ortalama bir insanın bir anda İLAHİ FARKINDALIK SNE. Matrix’in nihai hedefi olan FENA-FİLLAH mertebesine ulaşması çok olağanüstü bir durumla yaşanılan bir aydınlanma halinin dışında neredeyse mümkün değildir.  Ancak bin yıldan fazla bir zamandır gelişen tasavvuf geleneğinde hemen hemen her ekolde biraz farklıda olsa, olmazsa olmaz bir şartı olan sabır ve sebat ile mümkün olduğunca bir disipline tabi olarak NEFS TEZKİYESİ VE TERBİYESİ ile ancak mümkündür. Sevgili kardeşimin tabiri ile iç benlik kaydından arınmanın bilinen başkaca bir yolu yoktur. Bizde naçizane bize morfik alanını tahsis eden Şeyhül Ekber İbnül Arabi hazretlerinin esas aldığı hazarat-ı hams ( Beş hazarat/yaklaşım) ve tenazülat-ı seba ( yedi  ruhsal iniş) esasını ruhumuza sindirmiş, hnefsimize giydirmeye çalışmaktayız. Tüm can yoldaşlarımıza da eğer bu hususta bizi takip etmeye niyet ederlerse bu hususta mihmandarlık yapmaya niyet etmişizdir.

Sevgili yol arkadaşlarım buradan şunu anlayabiliriz. İLAHİ FARKINDALIK SNE. Matrix eğitimlerinde sizlere sunulan altı değişik inisiyasyon sizin kararlılığınız ve azminizle nihai hedefimiz olan FENA FİLLAH VE BEKA BİLLAH’a ulaşabilme vizesi sağlamaktadır. Ancak tasavvuf kanalından yürümek istemeyen can dostlarımızın da kuantum ve bilimsel güzergâhta önleri açık olup, geleceğin bilim platformu olacağına inandığım morfik alanlar bizi sonsuz ve sınırsız imkanlarla beklemektedirler.

“Yeryüzünde bulunan her canlı yok (fânı) olacak. Ancak, azâmet ve ikrâm sahibi Rabbinin zatî bakî kalacaktır.”(Rahman, 55/26-27).

Sorularınızı ve değerlendirmelerinizi bekliyorum.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir