FARKINDA OLMADIĞIMIZ DEĞERLERİMİZ VE TASAVVUF

FARKINDA OLMADIĞIMIZ DEĞERLERİMİZ.

Birçok dostumuz bizim tasavvuf yaklaşımımızdan oldukça rahatsızlarmış. Oysa biz her vesile ile bizim tasavvuf anlayışımızın aslında kuantumla aynı olduğunu, dolayısı ile de bilimsel olduğunu hatta bize dayatılan üç boyutlu ve duyusal bilim değil, gerçek anlamda en yüksek FARKINDALIK olduğunu ifade etmeye çalışmaktayız.

Bu açıdan örnek olması hasebiyle sizlere dünyanın gelmiş geçmiş, yaşamış en büyük dâhilerinden sayılan William James Sidis den ve onun en büyük farkındalıklarından sayılan ve birçok kişisel gelişim kitaplarının giriş bölümünü süsleyen aforik bir yazısından bahsedeceğim. Değerlendirmeyi siz yapın lütfen.

William James Sidis  1898 yılında doğmuş daha birkaç aylıkken afabeyi çözmüş 18 aylıkken iyi bir gazete okuru olmuş, 8 yaşında harvard’a başvurmuş, bu gün dahi çözülemeyen birçok problemi ve denklemi sadece kendisine has yöntemlerle çok basit bir şekilde çözebilen,  40 dil konuşabilen ayrıca vindergood diye isimlendirdiği bir dil de icat eden ancak henüz 46 yaşında iken 1944 (serebal hemoroji)  beyin kanaması sonucu vefat eden bu dâhinin çoğu kişisel gelişim ve motivasyon içirikli kitapların ilk kapağındaki şu sözlere dikkat etmenizi istirham ediyorum.

 

“ DÜNYA ÜZERİNDE SADECE İNSAN KENDİ KALIPLARINI DEĞİŞTİREBİLİR. SADECE İNSAN KENDİ KADERİNİN MİMARIDIR. KUŞAĞIMIZIN EN BÜYÜK DEVRİMİ, İNSANLARIN ZİHİNSEL TAVARLARINI DEĞİŞTİREREK YAŞAMLARINI DA DEĞİŞTİREBİLECEKLERİNİN KEŞFİ OLMUŞTUR. “

Tamda bir dâhiye yakışacak yüksek bir farkındalık değil mi?

Şimdi bize neden tasavvuf diyenlere cevap olması bakımından tam 780 yıl önce  Hz. Mevlana’nın şu sözlerine de dikkat ederek aradaki farkı FARKETMENİZİ istirham ediyorum.

“ KARDEŞİM, SEN BİR DÜŞÜNCEDEN İBARETSİN. GERİYE KALAN ET VE KEMİKSİN. GÜL DÜŞÜNÜR, GLÜSTAN OLURSUN. DİKEN DÜŞÜNÜRSEN DİKENLİK OLURSUN.”

Sevgi, huzur ve ışıkla…

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir