ENERJİ PORTALLARI, UYUMLANMALAR VE BİLMEDİĞİMİZ GERÇEKLER

SEVGİLİ DOSTLARIM,

AŞAĞIDAKİ YAZI SEVGİLİ ERHAN HOCAMIN FACEBOOK TAN ALIP PAYLAŞTIĞI İLGİNÇ BİR YAZIYA BİZİM YAPTIĞIMIZ BİR YORUM.

BU YORUM, YAZIDA DA İFADE ETTİĞİM GİBİ BİZİM ÇOK ÖNEMSEDİĞİMİZ, ÇOK ÖNEMLİ VE ÇOKTA TEHLİKELİ BİR HAKİKATİ İFADE ETMEKTEDİR. ZİRA, BİZLER ENERJİ DENİLİNCE SADECE ŞİFA VERİLİP/ALINAN BİR KANAL SANIYORUZ. OYSA ÇOK DAHA ÖTE VE ÇOK DERİN BİR HUSUS.  SORACAĞINIZ SORULAR İSTİKAMETİNDE BU YAZIMIZI HEM BİLİMSEL OLARAK (KUANTUM BOYUTU İLE) HEMDE BİZİM EKOLÜMÜZCE (TASAVVUF EKSİNİNDE GELİŞTİREBİLİRİZ.  BU YAZI İLK OLARAK FACEBOOK DA SIFIR NOKTASI FARKINDALIĞINDA YAYIMLANMIŞTIR.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 

Merhaba sevgili dostlarım,
Yukarıdaki yazı maalesef bizimde uzun yıllar dikkat çekmek istediğimiz bir insanlık felaketini izah ediyor. Bu yazıyı kaleme alan Aylin hanıma ve burada paylaşan sevgili Erhan hocama çok teşekkür ediyorum. Özellikle son on yıldır ülkemiz neredeyse bir enerji çöplüğüne dönmüş, adını bilmediğimiz hatta zor telaffuz ettiğimiz onlarca kanal bizim o mübarek enerji alanlarımızı, auralarımızı istila etmiş. Bize, yapımıza/fıtratımıza asla uygun olmayan sakral ve kök çakra temelli, kundalininin şeytani yönüne hizmet eden sistemler bir daha kolay kolay kurtulamayacağımız bir şekilde hücrelerimize sirayet ettirilmiştir.
Sevgili dostlarım, yirmi yıldan fazla bir zamandır bu dünyanın içinde bir insan olarak, birçok enerjinin de master’i (!) olarak bu konuda yazacaklarım/söyleyeceklerim onlarca cilt kitabı doldurabilir emin olun. Ancak konuyu çokta uzatmadan kendi tespitlerimi ifade etmeye çalışayım. Çoğumuzun bildiği, benim de şahsen yaşadığım gibi insanlar yaşadıkları bazı çaresizlikler neticesinde girdikleri arayışlar esnasında karşılarına hep “Alternatif” olarak enerji kanalları çıkıyor. Bu enerji kanallarının birçoğu (reiki gibi) zaman içinde tüm dünyada rüştünü ispat etmiş gerçekten kaynak olarak temiz enerjiler. Ben de şahsen reiki den çok istifade ettim. Ancak bununla birlikte yukarıda da arz ettiğim gibi sadece sakral ve kök çakraya hitap eden insanı insanlığından uzaklaştıran, tüm erdemlerini, ahlaki değerlerini, inançlarını sinice yok edip yuvalarını yıkan ve inanılmaz bir salgın halinde yayılan ismi malum enerjiler de var. Bu dünyanın içinde olan insanlar bunu bilmektedirler.
Değerli dostlarım, benim asıl anlatmak istediğim ve Aylin hanımın da ifade ettiği konu enerjilerden ziyade enerjileri bizlere aktaran/inisiye eden hocalar/ masterlar/gurular. Ve bizim onlarla inisiyasyon/uyumlanma adı altında kurduğumuz anormal bağ. Anormal diyorum bu kurulan bağın kalitesine ve frekansına göre gerçekten anormalleşebiliyor. Bizim eğitimlerimize katılan tüm dostlar bilirler ki eğitimin konusu ne olursa olsun biz özellikle inisiyasyon/uyumlanma konusunu çok önemser, “SİZE DOKUNAN ELLERE DİKKAT EDİN!” diyerek bir ağaç aşılama örneğini de mutlaka anlatırız. Zira bizi de tercih eden, bizden eğitim almak isteyen kardeşlerimiz içinde aynı şey söz konusudur, bizimle ne şekilde nasıl bir bağ kurduğunu/kuracağını anlaması bilmesi gerekmektedir. Bu bağın değerleri ve kalitesi o kadar önemli ki bazen bizi, bize rağmen değiştirebilecek bir güce sahip. Esas dikkat edilmesi gereken husus, bizim bu enerjiden ve bağlantıdan ne beklediğimiz dir. Tüm insani erdemler, değerler bir yana (neye mal olursa olsun) Kısa zamanda zengin olmak, dünyanın tüm zevklerini, güzelliklerini (!) doya doya yaşamak ve gerisini salıvermek mi? Yoksa insani erdemlerden, ahlaki değerlerden, inancımızdan itikatimizden taviz vermeden, hatta onları güçlendirerek şifanın, bolluk ve bereketin sonsuz ve sınırsız bir FARKINDALIĞINA ulaşmak mı? Enerji ne kadar temiz olursa olsun uyumlayan kişi çok önemli. Bizler enerjinin ve eterik bağlantının tam olarak ne olduğunu bilmeden, tertemiz niyetlerimizle, bir hastalıktan/sıkıntıdan kurtulacağız diye “kendimizi teslim ettiğimiz” kişinin maalesef, çoğu zaman çok kötü bir şekilde etkisine giriyor, onun bağımlısı oluyoruz. Eğer o kişinin inancı itikattı ve yaşam şekli bizim fıtratımıza uymuyorsa ki genellikle böyle oluyor. Bu sefer kendimizle, ailemizle, yakın çevremizle çelişkiler/çatışmalar yaşıyor, belki çok basit bir derdimize deva ararken çok daha kötü bir durumu düşebiliyoruz. Bu yazıyı okuyan, arayış içinde olan tüm canlara tavsiyem odur ki almayı niyet ettiğiniz enerjiden ziyade onu size verecek insanın yaşamına, karakterine, değerlerine, erdemlerine, (sizin için önemli ise) ahlakına, inancına, itikatine ve yaşamına dikkat edin. İnanın çok kısa bir sürede ne olup, olmadığını anlayacak ona göre karar vereceksiniz. Çok küçük ayrıntılara, önemsiz gibi gözüken detaylara dikkat edin. Enerji adı altında büyülenmeyin. Sihirli, efsunlu ve gizemli sözcüklere veya uygulamalara dikkat edin. Ve… ruhunuza danışın lütfen, bu kişi veya öğretisi içinize siniyor mu…?
Sevi, huzur ve ışıkla…

Yorum Yap veya Soru Sor

e-mail adres will not be published.


*